Detský úložný nábytok

Malé kráľovstvo pre každé dieťa, je jeho izbičku, kde nachádza svoje útočisko a bezpečie. Preto je veľmi dôležité, aby bola detská izba dobre vybavený kvalitným nábytkom a dieťa si tak tu našlo všetko potrebné pre seba a svoje hračky. Počas výchovy dieťaťa je správne, aby každé dieťa malo svoj vlastný nábytok, o ktorý bude starať a bude si do neho ukladať svoje hračky či oblečenie.

Nielenže to vedie k správnej výchove dieťaťa, kedy sa dieťa stará o svoje veci a upratuje po sebe, ale buduje to aj potrebnú sebadôveru. V škôlke či škole si tak deti môžu rozprávať o svojej izbičke a tým lepšie zapadnúť do kolektívu.
Základné vybavenie každej detskej izbičky, by sa malo skladať z pár kúskov nábytku, ktoré vyplní potreby každého dieťaťa. Základom všetkého je kvalitná posteľ, na ktorej si dieťa neničia chrbát. Veľkou výhodou je posteľ s úložným priestorom, kde sa môže ukladať obliečky či rôzne sady hračiek. V dnešnej dobe je na trhu široká ponuka kvalitných postelí s úložným priestorom, ktoré sú vyrobené na detské motívy a uspokojí ako chlapcov, tak dievčatá. Ak sa snažíte ušetriť miesto, môžete sa poobzerať po detskej vyvýšenej posteli, kde novo nabitý voľný priestor slúži na hranie s auťáky či organizovanie čajových dýchánku s bábikami.
Ďalším nábytkom, ktorý by nemal chýbať v žiadnom detskom izbičke, je písací stôl. Jeho dôležitosť a potreba rastie predovšetkým s vekom dieťaťa, ale aj dnes môžete zohnať menšie stolčeky, ktoré môžu slúžiť ako pracovná plocha pre rôzne pokusy. Väčšina písacích stolov má v sebe zabudovaný ďalší úložný priestor, kam môžete uložiť hračky, výtvarné pomôcky či školské potreby. Ku každému stolu patrí stoličky a aj tu je z čoho vyberať. Môžete si vybrať pestrofarebné motívy pre slečny či športové motívy pre chlapcov. Ponuka je naozaj široká a na svoje si príde každý.

 

Skrinky a komody

 

baby-best-flower-flower-szafa3d

Detská skriňa

Teraz príde na rad to najpodstatnejšie a tým sú komody, kam si deti môžu upratovať svoje obľúbené hračky či oblečenie. Na výber je opäť niekoľko desiatok druhov v rôznej cenovej hladine, ale aj tu je dôležité pozerať predovšetkým na kvalitu prevedenia produktu. Veľkosť komody či úložné truhlice záleží podľa toho, k čomu ju využijete alebo koľko hračiek máte doma. Najčastejšie prevedenie komody poskytuje šesť úložných šuplíkov, kam môžete schovať hračky. Lenže je veľmi dôležité, akú maximálnu nosnosť komoda unesie. Respektíve je dobré si premyslieť, na čo presne komodu budeme používať a aké hračky do nej budeme ukladať. Prehnuté dno od príliš veľkej záťaže ničí komodu a navyše sťažuje správne fungovanie komody, pri vyťahovaní šuflíkov a ukladanie hračiek. Nehľadiac na fakt, že preťažená komoda, sa môže prevrátiť a niekoho v blízkosti zraniť.
Okrem úložné komody na hračky, je dobré zaobstarať aj úložný priestor pre oblečenie. Aj tu je niekoľko typov a druhov nábytku, z ktorého si môžete vyberať všetko potrebné. Či už si vyberiete komodu so šuplíkmi či úložný priestor, kde sa dajú zavesiť aj ramienkami, vždy by ste mali myslieť na jednoduchý prístup a jednoduchú manipuláciu. Už od útleho veku, by malo mať dieťa ľahký prístup k svojim veciam, ktoré si tak môže po sebe ľahšie upratovať.
Tieto druhy základného nábytku do detskej izby, budú pri správnom výbere slúžiť dlhé roky. Dôležité je si vždy všímať kvality spracovania nábytku a poriadne si premyslieť využitie úložného priestoru. Ak si však prajete vybaviť detskú izbu všetkým potrebným, máme pre vás ďalších pár tipov, ktoré by v detskej izbičke rozhodne chýbať nemali.
Iste si pamätáte, na rôzne motívy detských kobercov, ktoré ste aj vy ako malí mali doma. Niet sa teda čomu diviť, že v detskej izbičke by takýto koberec nemal chýbať aj napriek tomu, že sa jedná skôr o estetický doplnok než o praktickú vec. Zo širokej ponuky si môžete zaobstarať osvedčené motívy, ako je dopravné ihrisko či veľkomesto. V dnešnej dobe sú vzory omnoho pestrejšia a viacúčelové. Naraziť tak môžete na koberce, ktoré sú vyrobené na motívy animovaných filmov či koberce, ktoré slúžia ako obrovská hracia doska pre spoločenské hry.

 

Detské truhly

Ďalším doplnkom pre detskú izbu s možnosťou ukladania hračiek či oblečenia sú truhly a boxy na hračky, ktoré zároveň môžu slúžiť ako praktická lavica pre návštevu detského kráľovstva. Väčšina detských truhiel je vyrobená z mäkkého materiálu a slúži predovšetkým na úschovu hračiek a oblečenia, ktoré nepotrebujete každý deň. Avšak nájdu sa aj truhly, ktoré sú vyrobené z kvalitného dreva a na veku majú mäkké polstrovanie. V týchto truhliciach a boxoch nielenže schováte hračky a oblečenie, ale zároveň slúži ako praktická lavica, na ktorú si pohodlne sadnete. Nehovoriac o možnostiach pre deti, ktorí truhlu využijú ako aktívny prvok pri svojich originálnych hrách.
V prípade, že v detskej izbičke máte dostatok miesta, môžete uvažovať o obstaranie detskej pohovky, ktorá bude slúžiť ako výborné odpočívadlo a zároveň poskytne aj dostatok úložného priestoru. Detská pohovka s úložným priestorom je praktickým riešením. Bohatý úložný priestor schová veľkú porciu detských hračiek či oblečenia. Nehovoriac o tom, že je tu opäť široká ponuka motívov a farieb, z ktorých si vyberú ako chlapci, tak dievčatá.
Pri robení vybavenie do detskej izbičky, by sme teda nemali zabúdať na základné vybavenie, ako je posteľ, stôl a komoda, kam si dieťa bude ukladať svoje hračky. Zároveň je dôležité mať čo najviac úložného priestoru a najlepšie je kupovať detský nábytok s úložným priestorom, ktorý vám ušetrí veľa miesta a pritom bude skvele vyzerať. Okrem zachovania čo najväčšieho priestoru v detskej izbičke, je aj dôležitá kvalita materiálu nábytku a celková zladenosť detskej izbičky. Ak všetko bude premyslené do najmenšieho detailu, bude mať dieťa skvelý izbičku, v ktorom si vždy s chuťou bude hrať.