Najlepší nábytok pre detské hry

Najlepší nábytok pre detské hry je predovšetkým ten, ktorý odolá deťom. Deti majú tendenciu do všetkého tĺcť a všetko skúmať, rozoberať, ničiť, ale patrí to k ľudskému vývoju, v skúmaní toho, čoho sme sa svojimi rukami schopní, a čo z daného predmetu vyťažíme.

kobereatky-podlasiak-heat-seat

Detský koberec

Avšak pri nábytku nie je prioritou funkcie zábavné, ale prečo nemať nábytok, ktorý zabaví, ale zároveň je aj praktický, predovšetkým pre systematické a poriadku milovné mamičky? Minimálne tým ušetríte miesto namiesto spústy zbytočných hračiek navyše.
Môžeme začať od zeme. Čo taký koberec? Dôležitý je pre udržanie tepla, najmä ak deti rady chodia bosý, ale prečo by mal byť len ružový alebo modrý podľa pohlavia dieťaťa? Prečo by ste nemohli zvoliť koberec s príbehom? Kúpite tak izoláciu aj hračku v jednom, trh ponúka vzor ciest s domčekmi a stromy, na ktorom deti rady dovádza s autíčkami, a na ktorom sa môžu naučiť základné pravidlá cestnej premávky. Pre dievčatá je potom vhodnejšie vzor “príbeh lesa”, kde je tiež rozvetvená cestička, avšak každá vedie do obydlia iného lesného zvieratka (ponúka sa aj verzia zeleninového záhona).
S pribúdajúcim vekom dieťaťa rastie aj jeho uvedomenie si svojho pohlavia a jeho úloha. Dievčatká vozia kočíky s bábikami, chcú pomáhať mamičke v kuchyni, chlapci by zase s kladivom a klincami chceli s otcom postaviť dom. Ruku ale na srdce, milí rodičia, veľakrát vás milé deti skôr zdržujú, že? Preto moderný trh ponúka neskutočne autentickej zmenšenej atrapy kuchynských liniek s rúrou, sporákom a kuchynským náčiním (vrátane panvičiek a hrncov), alebo chlapčenskú dielne s plastovým zverákom a náradím, kde sa deti aspoň zabavia a nezdržujú vás pri práci. Tieto zostavy sú navyše poväčšinou plastové, možno ich teda naozaj ľahko preniesť do kuchyne alebo dielne, aby ste mali nad dieťaťom dozor.

 

 

Sedacie vaky a kreslá pre relaxáciu

sedaci-vaky-donut-donut-4

Sedací vak

Sedacie vaky sa vracia opäť do módy. Je to perfektná relaxačné “kreslo” poddajného tvaru, prispôsobí sa teda každej chrbtici, deťom, ktoré majú kostru vo vývine. Vhodný je na relaxáciu, na čítanie, na počúvanie hudby a pod., Ale stavím sa s vami, že vám v ňom dieťa (alebo aj vy) zaspí, ako je pohodlné. Vďaka svojej guličkové výplne sa totiž dá vytvarovať na sedenie ik ležanie, hoci dnešné moderné sedacie vaky sú už aj plného tvaru obývacia pohovky pre 2-3 osoby alebo kapce. Poväčšinou je koženkové, teda ľahko umývateľné alebo aspoň vodeodolné a je vekovo univerzálne, takže dieťa môže sprevádzať až do jeho dospelosti.
To Truhla má primárne predovšetkým funkciu (Matrace w Banaby) úložnú. Ovšem detská fantázia nepozná hraníc, ak máte doma malé pirátmi, máte v truhle poklad, aj keby ste tam mali schované len prikrývky. Inak sa tam samozrejme zmestia hračky, čo je skvelá vec alebo aj samotné dieťa, keď sa doma hrá schovávačka.
Ten najdôležitejší nábytok v detskej izbe je ale posteľ. Kto by kedy v histórii povedal, že posteľ môže byť aj hračkou, iste vám neuniklo, aké postele dnes trh ponúka – v tvare auta, koči, ťahaného koňmi, v tvare hradu (pre chlapcov), zámku (pre dievčatá), v tvare lode , dračie jaskyne pod. Ale mala by posteľ slúžiť aj na hranie? Na to si urobte obrázok sami.
Minimálne ale, ako princezná na zámku alebo ako hvezdár, sa už dnes môže cítiť každé dieťa, baldachýny alebo kovové ozdobné postele pre deti i dospelých, kúpite dnes v každom obchode s nábytkom, tak ako baldachýn s planétami, hviezdnou oblohou alebo v tvare listu kytice . Bezkompromisnou výhodou kovové postele je jej ľahkosť pri manipulácii, ľahká odbúrateľnosť a nesmrteľnosť, kedy sa dá stále dokola pretierať farbou pre použitie v akomkoľvek veku.
Poviete si, čo by kto mohol ešte vymyslieť. Čo taký stôl? Že si s ním (detské postele) nie je ako hrať? Ale je, niektorý totiž možno rozložiť podobne, ako si pamätáte vy svoje babičky, keď “zväčšovali” stôl pred veľkú rodinnú hostinou, avšak s tým rozdielom, že vás neprekvapí len zväčšená plocha, ale aj ping-pongový stôl!